Till grundserietabellen
             
  Grupp D1   
   
   
  D1-1 Axel Bruzelius  
  Johan Rhenberg Gonzalez  
      Gonzalez  
    6-2; 6-1  
         
         
  D1-4 Fabian Gonzalez   Gonzalez  
  Rafael Gonzalez   Gonzalez  
    6-1; 6-2  
       
  D1-3 N. Thorstenson    
  P. Thorstenson    
         
         
    Borg  
      Stahlin  
  D1-2 Lars Borg 3-6; 5-7  
  Lars Stahlin  
             
             
  Grupp D2  
   
   
  D1-5 Johan Hill Hill  
  E. Magnusson Magnusson  
      3-6; 6-3  
    4-2  
         
         
  D2-4 Niclas Boborg   Olbers  
  Oliver Grassman   Schylla.  
    wo  
       
  D2-3 Fredrik Breitholtz      
  Kaj Magnusson    
         
         
    Olbers  
      Schyllander  
  D2-2 Fredrik Olbers 6-4; 6-2  
  Olof Schyllander  
             
             
  Grupp D3  
   
   
  D2-5 Peter Almqvist  
  John Bengtson Holmlund  
      West  
    wo  
         
         
  D3-4 Anders Holmlund   Lindkvist  
  Stuart West   Östling  
    wo  
       
  D3-3 Melker Lindkvist      
  Fredrik Östling    
         
         
    Lindkvist  
      Östling  
  D3-2 Christer Fröberg wo  
  Stefan Lund  
             
 
             
  Grupp D4  
   
   
  D3-5 A. Blumenthal  
  Johan Österberg Blumenthal  
      Österberg  
    7-5; 6-4  
         
         
  D4-4 Michael Antens   Hagström  
  Jan Hermansson   Hagström  
    wo  
       
  D4-3 Axel Rydmark      
  Johan Rydmark    
         
         
    Hagström  
      Hagström  
  D4-2 G. Hagström wo  
  Ulf Hagström  
             
             
  Grupp D5  
   
   
  D4-5 Martin Hjertstam Forzelius  
  Henrik Häggström Khodr  
      6-1; 1-6  
    6-6; 5-3  
         
        Forzelius  
  D5-4 Jonas Forzelius   Khodr  
  Daniel Khodr   6-7 (?);  
    6-3; 2-1  
       
  D5-3 Johan Kull      
  Håkan Östling    
         
         
    Kull  
      Östling  
  D5-2 Anna Granzelius wo  
  Marcus Pettersson  
             
             
  Grupp D6  
   
   
  D5-5 Jörgen Ulvsgärd  
  Rickard Ydrenäs Ulvsgärd  
      Ydrenäs  
    6-2; 6-1  
         
         
  D6-4 Agneta Jurander   Ulvsgärd  
  Beverley Östberg   Ydrenäs  
    wo  
       
  D6-3 Erik Rosén      
  Bertil Starck    
         
         
    Rosén  
      Starck  
  D6-2 Jeffrey Ganellen 6-3; 5-7;  
  Börje Lithander 2-2  
             
             
  Grupp D7  
   
   
  D6-5 Gunilla Blomberg  
  Olle Pettersson Blomberg  
      Pettersson  
    6-3; 6-4  
         
         
  D7-4 Klas Landelius   Blomberg  
  Johanna Nyman   Pettersson  
    wo  
       
  D7-3 Annica Bergman      
  Tuula Eriksson    
         
         
    Selander  
      Sundin  
  D7-2 Lena Selander wo  
  Runa Sundin  
             
             
  Grupp D8  
   
   
  D7-5 Sophie Halvarsson  
  Camilla Lundquist Halvarsson  
      Lundquist  
    wo  
         
         
  D8-4 A. Christensson   Albo  
  Stefan Lundin (T)   Joandi  
    wo  
       
  D8-3 Jaan Albo      
  Räit Joandi    
         
         
    Albo  
      Joandi  
  D8-2 A-M Lindqvist wo  
  Göran Norström